מדוע חשוב לעשות מה שמפחיד אותנו?

שתפו את הפוסט

"אתם צוברים כוח, אומץ וביטחון על ידי כל התנסות שבה אתם באמת עוצרים כדי להסתכל לפחד בפניםהסכנה טמונה בסירוב להתייצב בפני הפחד, בחוסר התעוזה להתמודד עימואתם חייבים לגרום לעצמכם להצליח בכל פעם. אתם חייבים לעשות את מה שאתם חושביםשאתם לא מסוגלים לעשות."
– אלינור רוזוולט

עשו משהו "משוגע" מדי יום! נשמע מוזר? זה לא משוגע כמו שזה עשוי להישמע. זה הגיוני לחלוטין. לעשות משהו "משוגע" פירושו לאפשר לעצמכם לעזוב את אזורי הנוחות שלכם, דבר שמכין אתכם לאתגרים בלתי צפויים, מעודד פרודוקטיביות ואפילו עוזר ליצירתיות.

על השמרים

כשאתם אף פעם לא מאפשרים לעצמכם לברוח מאזורי הנוחות שלכם, זה אחד המסלולים המהירים ביותר למצב שבו אתם קופאים על השמרים. מאחר שדבר זה לא תורם לשלוות הנפש שלכם ולאושר הכללי שלכם, חשבו שתאתגרו את עצמכם לעיתים קרובות ככל האפשר ב"דברים מפחידים". זו דרך מצוינת לחזק את הביטחון שלכם בעצמכם וביכולות שלכם ופשוט להרגיש נפלא. כאמור, המוח אולי משתוקק לשגרה, אבל הוא זקוק לשינוי כדי להיות בריא וחזק לאורך החיים.

דרכי התמודדות

אז איך אתם מתמודדים עם דברים שמאתגרים או מפחידים אתכם? הדרך הטובה ביותר היא להתחיל בקטן, כגון להתנתק מהטלפון שלכם ומגדג'טים אחרים למשך אחר-הצוהריים, או לאתגר את עצמכם בשבוע של תרגילי ספורט מסוימים. ככל שתנסו יותר דברים מאתגרים קטנים ותרגישו שאתם מצליחים בהם, כך יהיה לכם קל יותר לכבוש מטלות מאתגרות נוספות. לבקש עזרה זו אפשרות נוספת. רבים חוששים לבקש עזרה, מאחר שהם סבורים שזה גורם להם להיראות חלשים או נחותים או פשוט חסרי יכולת. אולם, כל אחד זקוק לפעמים לעזרה, וכאשר אנחנו מבקשים אותה, אנחנו בדרך כלל מקבלים. עזרו ותמכו באנשים אחרים גם אתם. לנסות משהו חדש זו דרך נוספת לאתגר את עצמכם, כגון ללמוד מתכון חדש או לטעום מזון חדש, להירשם לחוג חדש, לנסוע ליעד חדש או להזמין אדם שאתם מעריצים לצאת איתכם.

שתפו את הפוסט

הירשמו לניוזלטר חינם!

פעם בחודש נחזק את שרירי המוח אצלכם במייל

קורסים עבורך

2 מקורות לפחד
בקורס זה תקבלו כלים פרקטים וקווי מחשבה מעשיים כיצד לא להילחם בפחד. לא תצטרכו ל..
צריכים לעשות משהו, עשו אותו כעת
דחיינות? ניתן לשלוט בה, למנוע ממנה לקחת פיקוד על חייכם ולהפוך אותה לנחלת העבר..
לומר כן לעצמנו
ב״כן״ יש כוח, חופש, גילוי עצמי, פתיחת דלתות, הזדמנויות חדשות, חוויות, למידה עצ..
אתם לא יכולים לעשות את שבוע הבא
כשחושבים יותר מדי קדימה אז המוח לא יכול לחשוב את הכאן והעכשיו. זו הדרך הבטוחה..
השינוי מתרחש כאשר לא נרגיש בנוח
לא צריך תמיד לצאת מאזורי נוחות גדולים והיסטרים מידי! גם הפעולות הקטנות שלנו ב..

פוסטים נוספים

מיני קורס במתנה

לקבלת הקורס במתנה, השאירו את הפרטים הבאים:

קבעו שיחת יעוץ ללא עלות

דילוג לתוכן